מהי אסטרטגיה?

בניית אסטרטגיית דיגיטל נכונה מצריכה תכנון מעמיק וחשיבה מדוקדקת. התהליך מתחיל בדרך כלל במטרה העסקית של הלקוח ובזיהוי הצרכים. בתהליך זה אנו חוקרים את אופי העסק, הסיבות שלשמו הוא הוקם, המטרות והיעדים שלו, מה הוא מציע לסביבה ואיזה ערך הוא נותן לה. לאחר כל אלו, ניתן להתחיל ליצור תוכנית שיווקית שמסבירה לאן מועדות פנינו.

בנוסף, מיתוג, בידול ועוד מושגים שלקוחים מעולם האסטרטגיה השיווקית באים לידי ביטוי כאשר בונים תכנית עבודה, בה מחליטים על הצרכים של הארגון מבחינה דיגיטלית. לאחר מכן ניתן לבחון את סוג השירות המתבקש ואיך הוא יתאים לאופי העסק. כגון רשתות חברתיות, ניהול בלוג ושאר הפלטפטורמות המשמשות עסקים להגשים את היעדים והמטרות.

את קהל היעד צריך לאפיין היטב על מנת שנוכל לבנות מסרים בהתאם. בנוסף, חשוב להבין כיצד נציג את המוצר או השירות כך המסר יועבר בצורה ברורה לצרכן הפוטנציאלי. לאחר מכן בחירת הפלטפורמות הדיגיטליות לעבודה עוזרות להעביר את מכלול המסרים ולהניע לקוח לפעולה. 

 

פרקטיקה

תכנית עבודה מכילה בתוכה רשימה ארוכה של שלבים. לעומת זאת ישנם שלבים עיקריים כגון מודעות למותג, מחקר מול מתחרים, הנעה לפעולה של הצרכן וסגירת עסקה.

בתחילה קיים חשש מהמונח אסטרטגיה, אמנם זה נשמע מושך ומבטיח, אבל הכל נראה נהדר על הנייר. על מנת להיות פרקטיים נצטרך טקטיקה נכונה וחקר מעמיק שיתן לנו מבט כללי על אופי העסק ופרטני על סוג הלקוחות. 

לסיכום, תכנית פעולה ברורה, מדוייקת עבורכם ועבור העסק שלכם, תכנית פעולה שתביא תוצאות.

בוא תעמיד אותנו במבחן

תכנית עבודה ואסטרטגיית שיווק מהמומחים בתחום, בדיוק בשבילך.