שיווק ברשתות החברתיות

שיווק ברשתות החברתיות (SMO) הוא ענף בשיווק באינטרנט שמטרתו להגדיל את התנועה מרשתות חברתיות ולחזק את החשיפה של המותג, העסק או המוצר באותם אתרים. שיווק רשתות חברתיות הוא תחום קרוב לשיווק במנועי חיפוש, מכיוון שמתמשים רבים נעזרים ברשתות החברתיות כדי לחפש תוכן, מידע ושירותים. פעילות שיווקית היא שיוצרת אינטרקציה עם אותם אנשים ברשתות החברתיות.

מדיה חברתית הוא מונח הכולל אתרים המציעים למשתמשים פעולות חברתיות מכל מיני סוגים. בעיקר שיתוף תוכן ויצירת אינטרקציה עם המשתמשים האחרים. האתרים החברתיים נבדלים זה מזה בסוג התוכן שהם מאפשרים לשתף ובאופי האינטרקציות. כך פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, יוטיוב ולינקדאין מציעות מגוון שונה של אופי אינטרקציה אחד עם השני, ולנו הן נותנות אפשרויות שונות לפרסום ולשיווק העסק שלנו. נוכחות ברשתות אלו (בעיקר פייסבוק) חיונית כמעט לכל עסק, אבל פתיחת דף אינה מספיקה וכדי לשווק את העסק בפייסבוק יש לתכנן אסטרטגיית תוכן שתביא להעמקת המעורבות של המשתמשים ותביא אוהדים חדשים. השיווק בפייסבוק מאפשר לעסקים ולמותגים לשמור על קשר עם הלקוחות וכן להציג את הפן האנושי והקליל של המותג. 

באיזו רשת חברתית כדאי לקדם את העסק?

לפני שמתחילים לבנות אסטרטגיית שיווק לרשתות החברתיות, צריך לשאול קודם באיזו פלטפורמה נבחר. במילים אחרות, התשובה תלויה בהרגלי הגלישה והשימוש של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. שיווק ברשתות החברתיות צריך להתאים לסוג העסק ולקהל היעד שלו. ברוב המקרים מומלץ לשווק את המותג ברשתות הנפוצות והמוכרות, אבל יש עסקים שיפיקו תועלת רבה יותר מקידום שונה.

בוא תעמיד אותנו במבחן

תכנית עבודה ואסטרטגיית שיווק מהמומחים בתחום, בדיוק בשבילך.